Den otevřených dveří více informací
Zpět

Projektový den v MŠ "Duhohrátky"

Zpět na seznam článků

Ve středu 10.ledna přijela do III.třídy Mateřské školy v Horním Jiřetíně paní Pavlína Mündlová, obchodní zástupce společnosti „Zábavné učení“. Přišla dětem představit další z didaktických her a pomůcek. Formou rozhovoru a diskuse řešila s dětmi ekologii, povědomí o ohrožených zvířatech a hmyzu a dějích, které v přírodě můžeme pozorovat. Využila k tomu didaktické dvojice kartiček.

            V druhé části dopoledne si děti měly možnost vyzkoušet hry a činnosti s barevnými nášlapnými kameny. Soutěžily ve stavění kamenů na sebe, pomocí rukou ale i nohou, což je velice bavilo. Tuto činnost si vyzkoušela i paní učitelka, které děti ze všech sil fandily. Kameny paní Pavlína použila i ke Kimově hře, kdy děti hledaly hračky uschované pod kameny.

            Hezké bylo pozorovat děti při cvičení rovnováhy na balančních podložkách. Hra, která děti také velice bavila, bylo skákání na „Hopsících“.

Celé dopoledne probíhalo v hravé a soutěživé atmosféře. Na závěr se děti s paní Pavlínou rozloučily písničkou a všichni se těší na další setkání.


Galerie