Technické centrum Lesánek

Ve čtvrtek 16. 3. děti z 1. oddělení a 23. 3. z 2. oddělení školní družiny navštívily centrum neformálního a zájmového celoživotního vzdělávání Technický klub Lesánek. Součástí prostor centra je zahrada, terasa, učebna přírodních věd, polytechnická učebna a Digi koutek. Centrum mimo jiné podporuje individuální vzdělávání, neformální a zájmové vzdělávání v oblasti klíčových kompetencí – práce s digitálními technologiemi, řemeslné a technické obory, přírodní vědy a je určen široké veřejnosti. V centru nás mile přivítala pracovnice Lucie Krupková, která řekla dětem několik informací o centru a ukázala, co všechno v centru najdou. Děti se pak rozdělily do skupin a průběžně procházely všechny prostory. Největší zájem projevily o digi koutek s interaktivní tabulí, elektronickými beruškami a tablety se vzdělávacími programy. V herně pak vyzkoušely nespočetné množství her k poznávání lidského těla, přírodovědy, zeměpisu a dalších oborů. Zjistily, že některé hry máme dokonce ve školní družině. Slunečné počasí nás vylákalo i na dětské hřiště, kde si děti pohrály a předvedly své pohybové dovednosti na herních prvcích.

Irma Vaňková