více informací

Mladý záchranář

Zpět na seznam článků

Dne 28. května 2024 se v areálu Benedikt v Mostě konala akce Mladý záchranář, která přilákala žáky 7. a 8. třídy základních škol na Mostecku. I přes nepřízeň počasí, které nám dopoledne nepřálo a doprovázelo nás deštěm, se soutěžní duch nezlomil. Naši žáci se s vervou pustili do soutěžních disciplín, aby předvedli své dovednosti a odhodlání.

Soutěžní disciplíny byly rozmanité a náročné, reflektující různé aspekty záchranářské práce: Zdravotnická první pomoc, požární ochrana, nebezpečí v podobě chemických látek, dopravně-bezpečnostní problematika, komunikace s operačním střediskem složek IZS, topografie – slepá mapa, určení vzdálenosti, fyzická zdatnost, odborný test.

I přes náročné podmínky a silnou konkurenci se naši žáci nevzdali. Srdnatě bojovali a svým nasazením a odhodláním si vydobyli 6. místo. Jejich úspěch je důkazem nejen jejich individuálních schopností, ale také týmového ducha a pevné vůle.

Gratulujeme všem soutěžícím k jejich úspěchům a děkujeme organizátorům za skvěle připravenou akci, která mladým záchranářům poskytla nejen prostor k soutěžení, ale také možnost zdokonalit své dovednosti. Těšíme se na další ročník a nové výzvy, které nás čekají!