více informací
Zpět

Projektový den - Umělecká gramotnost

Zpět na seznam článků

V rámci projektového vyučování se naše škola proměnila v hnízdo umění a kreativity. Ve středu 25.10.2023 od 8 do 12 hodin jsme se s žáky ponořili do světa umělecké gramotnosti, odhalující krásy a hloubky umění. Žáci se stali tvůrci svých vlastních pohádkových dramatizací a pohybových kompozic. Návštěva divadelního herce jim otevřela okno do světa herectví a inspirovala je k novým výrazovým možnostem. Výtvarné techniky se staly prostředkem pro vyjádření jejich kreativity.
Zážitek nebyl omezen pouze na školu. Žáci nahlédli do života handicapovaných umělců a jejich přístupu k tvorbě. Tvořili Land Art, spojujíc přírodu s uměním, a natáčeli videoklipy, kde jejich nápady dostaly křídla. Jedna třída navštívila ZUŠ Litvínov, kde se mohli nechat inspirovat talentovanými mladými umělci a mnoho aktivit si vyzkoušeli na vlastní kůži. Jiná třída tvořila třídní medailonek, který je zrcadlem jejich třídního ducha a kreativity. Prohlídka kostela v Horním Jiřetíně žákům připomněla, že umění je součástí i naší historie. Moderní gastronomie Fusion Cuisine ukázala, že umění se může projevit i v gastronomických požitcích.


Tento projekt nejen rozvinul uměleckou gramotnost našich žáků, ale také otevřel dveře k novým způsobům tvůrčího myšlení. Byla to dobrodružná cesta, která žákům ukázala, že umění je všude kolem nás, a že i my sami můžeme být umělci ve svém vlastním životě.


Galerie