Važení rodiče budoucích žáků první třídy, již je možné si rezervovat termín a čas zápisu a to na tel… více informací
Zpět

Sněhuláci pro Afriku

Zpět na seznam článků

Naše škola se v letošním školním roce zapojila do XI. ročníku benefiční kampaně Sněhuláci pro Afriku, kterou pořádá organizace Kola pro Afriku pomáhající v africké Gambii. Mottem XI. ročníku je ‚‚Staňte se dobrovločkou a podpořte gambijského školáka‘‘. V průběhu ledna a února děti se svými učiteli vyráběly v hodinách výtvarné výchovy nebo pracovního vyučování sněhuláky. Některým se dokonce poštěstilo postavit sněhuláky ze sněhu. Všechny vytvořené sněhuláky se podařilo také vyfotografovat a žáci díky rodičům na tuto kampaň přispívali. V 1. třídě se zapojilo celkem 13 žáků, kteří přispěli částkou 785,-Kč, ve 2. třídě 9 žáků částkou 600,-Kč, ve 3. třídě 11 žáků částkou 1 105,-Kč, ve 4. třídě 12 žáků částkou 681,-Kč, v 5. třídě 6 žáků částkou 350,-Kč, v 6. třídě 6 žáků částkou 300,-Kč, v 7. třídě 1 žák částkou 50,-Kč, MŠ 13 dětí částkou 650,-Kč a 7 pg. pracovníků částkou 640,-Kč. Celková částka, která poputuje do organizace Kola pro Afriku činí 5 161,-Kč. Velký dík patří všem, kteří se do kampaně zapojili a stali se tak „Dobrovločkami“ gambijských školáků.

Irma Vaňková


Galerie