Česko – slovenský projekt: Záložka do knihy spojuje školy: List za listem – baví mě číst.

V měsíci září se naše škola zapojila do 10. ročníku česko-slovenského projektu: Záložka do knihy spojuje školy: List za listem – baví mě číst. Do projektu se přihlásilo 1 155 škol s celkovým počtem 131 027 žáků, a to z České republiky 421 škol s celkovým počtem 41 906 žáků a ze Slovenské republiky 734 škol s celkovým počtem 89 121 žáků. Naší škole byla hlavními organizátory Centra dětského čtenářství Knihovny Jiřího Mahena v Brně přidělena partnerská škola ZŠ s MŠ Košeca. Žáci se spolu se svými učiteli s nadšením pustili do výroby záložek všeho druhu. Za necelé tři týdny se jim podařilo vyrobit 217 záložek rozmanitých tvarů představujících názvy knih, knižní příběhy nebo hrdiny přečtených knih. Všem patří za zapojení se do projektu velké poděkování. 24. 10. 2019 bylo všech 217 záložek spolu s průvodními dopisy, kontakty od dětí a brožurkami s informacemi o našem městě, které nám poskytl Městský úřad v Horním Jiřetíně, zasláno partnerské škole na Slovensko. Škoda, že záložky ze slovenské školy nesplňovaly podmínky projektu. Naši žáci tak nezískali jediný kontakt na kamarády ze Slovenska a ze záložek nepoznali knížky, které slovenské děti četly a ani se nedozvěděli nic bližšího o partnerské škole a městě Košeca na Slovensku.