Dopravní hřiště

Dopravní vzdělání se může zdát nudné a zbytečné, ale Dětské dopravní hřiště na Autodromu v Mostě slouží nejen k poznání, ale i k pobavení. Žáci 4. a 5. třídy si v úterý 18. 6. na hřišti vyzkoušeli jízdu na kole po hřišti s dopravními značkami, funkčními semafory, kruhovým objezdem a přechody pro chodce. Uspořádali závody v co nejrychlejším průjezdu trasy a to s nejmenším počtem chyb. V doprovodu instruktora si prohlédli prostředí skutečného závodního okruhu, nakoukli do zázemí motorkářů, prohlédli si tzv. srdce autodromu, kde běželo několik monitorů z trati, byla přítomná lékařská a hasičská služba. Instruktor dětem řekl několik slov o práci lidí na okruhu, zavedl je na věž, ze které sledovali trénink motorek a nakonec si mohli vystoupit na stupně vítězů. Akce se zúčastnilo 45 žáků.