Den branné výchovy s Muzeem civilní obrany

Poslední pondělí před prázdninami jsme s dětmi strávili v okolí školy na branném dni, který nám připravilo Muzeum civilní obrany. Měli jsme připravená stanoviště, kde si žáci postupně vyzkoušeli střelbu na cíl z airsoftový napodobenin zbraní Armády ČR a Policie ČR. Přibližně po hodině jsme se posunuli ke stanovišti s protichemickou ochranou obyvatelstva. Vyzkoušeli jsme si plynové masky a s filtrem a připomněli základy chemie běžného života (drogerie, konzervanty, chemická výroba v okolí, .....) a jejich rizika. Na další zastávce nám připomněli historický vývoj našich ozbrojených složek a představili svou výstroj. Někteří žáci si ji i vyzkoušeli a pokusili se splnit i krátké cvičení. Na armádní zastavení navazovaly základy zdravovědy a resuscitace a příprava evakuačního zavazadla. Všichni vypadali spokojeně a někteří v armádním maskování na obličeji odcházeli domů.

předchozí | | |