Projekt Zdravý životní styl

Ve čtvrtek 30. 1. 2020 proběhl v naší škole další projektový den, tentokrát na téma: Zdravý životní styl a poruchy stravování. Každý z učitelů si připravil pro své žáky na 1. stupni tříhodinový a na 2. stupni čtyřhodinový blok nejrůznějších aktivit tak, aby žákům předal zajímavě co nejvíce informací o dané problematice. Žáci se dozvěděli několik zásad pro zdravý životní styl, diskutovali o svých zkušenostech, jak se daří, či nedaří se těmito zásadami řídit. Diskutovali o svých svačinách a v některých třídách si hodnotnou zdravou svačinu během bloků připravili. Dozvěděli se několik informací o poruchách stravování – nemocech jako je bulimie nebo anorexie. Zhlédli několik zpovědí dětí, které se s těmito nemocemi musely vypořádat. Vytvářeli si vlastní zdravý denní rozvrh, luštili křížovky, vypracovávali pracovní listy a další.