Adaptační pobyt 1. + 6. třídy, projektový den

Začátek letošního školního roku se neobešel bez tradičního adaptačního pobytu šestého a prvního ročníku. Adaptační pobyt se uskutečnil v RS Kamencové jezero ve dnech 8. 9. – 9. 9. 2020. I když se žáci již znají, tak si myslím, že nikdy není pro třídní kolektiv na škodu, zažije-li společný čas v prostředí mimo školní třídu i vyučování. Právě tam se mohou poznat z jiných stránek, načerpat společné zážitky a tím utužit kolektiv. Díky tomu dokážou v budoucnu lépe odolávat školním tlakům, řešit spory či případné konflikty a kromě toho si děti snáz najdou a vybudují své místo ve skupině. Cílem bylo vzájemné poznání žáků, zmapování a rozvoj přátelských vztahů nejen mezi samotnými žáky, ale i vůči třídnímu učiteli. Prožili jsme krásné dva dny plné procházek, skupinových her a zážitkových činností, a to vše se událo v přátelském duchu. Poznávali jsme přírodu v okolí Kamencového jezera, našli jsme nové kamarády a poznali se navzájem ještě lépe než ve škole či dříve ve školce. Naši nejmladší zažili, jaké to je bez maminky a tatínka a o to více se těšili domů. Dokázali jsme překonat sami sebe a jsme na to hrdí. Akce se velmi vydařila a oběma třídním kolektivům přejeme do budoucna úspěšnou školní docházku a prima třídní kolektiv.

předchozí | | | |