Knihovna Litvínov - 5. třída

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 navštívili žáci 5. třídy Městskou knihovnu V Litvínově. Program: Tvorba knih pro žáky připravil a prezentoval pan knihovník Bc. Vladimír Kraft. Snažil se žákům vysvětlit, jak vznikají knihy, jakou cestou procházejí od autora přes ilustrátora, recenzi, grafické pracovníky, sazeče, distributory až ke čtenářům. Pověděl jim, jak se knihy dostanou do knihovny, jak jsou řazené, označené, jak se vypůjčují, jaké mají identifikační prvky apod. Přestávku mezi jednotlivými bloky využili žáci nejen k občerstvení, ale i ke společenským hrám. Na závěr je knihovník provedl oddělením knihovny pro mládež a ukázal jim, jak se knihy zakládají a vyhledávají. Žáci si z knihovny odnesli spoustu důležitých a zajímavých informací.