Knihovna Litvínov - 3. třída

Beseda čtvero ročních období. Na toto téma se žáci 3. třídy ZŠ a MŠ Horní Jiřetín dne 24. 9. 2020 vydali do litvínovské knihovny. Během ní si zopakovali, co se děje po celý rok s přírodou a jaký vliv má otáčení země na náš běžný život. Jak rotace země ovlivňuje délku dne, noci a sílu slunečních paprsků, které na ni dopadají. Listopad, říjen či červen si žáci museli vyhledat v zábavné osmisměrce, kde ale jeden měsíc vypadl. Po rozdělení do ročních období, bylo jeho odhalení naprosto jednoduché. V druhé části, která žáky velice zaujala, si děti tvořily koláže. Pomocí vystřihovánek, malůvek a jiných kreativních prvků si děti vytvořily jaro, léto, podzim a zimu. Práce se moc povedly. Žáci si je odvezli spolu s nabytými vědomostmi.