Mikulášská ve škole

Žáci deváté třídy se v letošním roce domluvili s vedením školy a připravili pro své mladší spolužáky překvapení. Do školy dorazil Mikuláš se dvěma anděly a hromadou čertů. V průběhu první vyučovací hodiny Mikuláš se svou družinou obešli děti v první, druhé a třetí třídě, vyptali se paní učitelky, na chování žáčků a rozdali adventní kalendáře. Třídy zase pro Mikuláše zazpívaly několik vánočních písní. Mikuláš pak provedl čerty zbytkem školy a navštívil ostatní žáky. Dárek měl Mikuláš i pro paní ředitelku, která od deváťáků dostala jejich absolventskou mikinu. Pro děti to byl pěkný začátek mikulášského dne, který odpoledne pokračoval předvánočními trhy a slavnostním rozsvěcením vánočního stromku Horního Jiřetína.