MÝTUS ATOM

Výstava o těžbě, zpracování a významu uranu v Krušnohoří. 18.10.2019 byla devátá třída na exkurzi v Oblastním muzeu a galerii v Mostě o využívání jaderné energie a těžbě uranu v Krušných horách. Paní Brandová nám tam povídala o Jáchymově a strašných podmínkách vězňů, kteří zde museli pracovat. Dozvěděli jsme se o situaci v Československu v padesátých letech a mohli jsme ji porovnat s podmínkami ve Východním Německu. Bylo to velmi zajímavé a hodně si z toho žáci odnesli. Celá třída společně s panem učitelem byli spokojeni s přednáškou a dobře popsanými informačními panely. Na konci jsme se mohli vyjádřit, jestli podporujeme rozvoj jaderné energie nebo jsme proti.

Novinky ze ZŠ

obrázek
Prohlédněte si novinky ze ZŠ

obrázek