Projektový den mimo ZŠ - Botanická zahrada Praha

Žáci 7. a 9. ročníků navštívili v rámci projektového dne botanickou zahradu v Praze. Odjiždělo se v ranních hodinách a do Prahy jsme se dostali cca v 10:00, kde na nás čekal bohatý program. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a každé skupině byl přidělen průvodce, který se nám po celou dobu návštěvy velmi profesionálně věnoval. Společně jsme navštívili skleník Fata morgána aneb Expedice do (sub)tropů. Byli jsem seznámeni se třemi částmi skleníku a s rostlinami, které se v nich nacházejí. Nejdříve jsem se zaměřili na přizpůsobení rostlin suchu, poté nám byl představen tropický deštný les a vybrané tropické užitkové rostliny. V závěru prohlídky skleníku jsme blíže poznali masožravé rostliny a ujasnili si proč a jakým způsobem „loví“. Poté jsme vyšli do venkovních prostor botanické zahrady, kde jsme za slunečného počasí objevovali tajemství léčivých rostlin, rozmanitost jehličnanů a dalších nahosemenných rostlin. Organizovaná část prohlídky nám ještě přiblížila památkově chráněnou Vinici sv. Kláry a odpočinout jsme si mohli v Japonské zahradě. Závěr pobytu jsme zakončili ledovým osvěžením v místním bistru a s úsměvem na tváři jsme seběhli vinicemi k Vltavě, kde na nás čekal autobus.