Ve čtvrtek 21. prosince 2023 se děti těšily na vánoční besídku, která ve školní družině probíhá vždy těsně před vánočními prázdninami. Besídka tentokrát proběhla bez ochutnávky cukroví a vzájemných dárků, které si děti užily už ve škole, ale dárky pod stromečkem přece jenom našly. Nejdříve si pověděly, co je doma čeká ke štědrovečerní večeři, jak zdobí stromeček, připomněly si program s vánočními tradicemi, který absolvovaly na konci listopadu, vyrobily si malou ozdobičku na stromeček. Ten, kdo chtěl rozbalit nějaký dárek, zazpíval koledu, přednesl básničku se zimní tématikou nebo vyprávěl nějaký zajímavý vánoční příběh. Na závěr se všichni kamarádsky podělili o nové stavebnice a pohráli si, než se rozešli strávit Vánoce se svými rodinami.

Irma Vaňková