Třídní schůzka pro rodiče budoucí 1. třídy více informací
Zpět

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Zpět na seznam článků

Ve čtvrtek 2. 5. 2024 se konala na dopravním hřišti v Mostě dopravní soutěž mladých cyklistů, které se zúčastnilo 15 škol z celého okresu Most. Naši školu reprezentovali 4 žáci: Adéla Šnorová, Anna Pechová, Jiří Syka a Martin Titlbach, kteří se s nadšením a odhodláním pustili do náročných disciplín.

Soutěž se skládala ze čtyř částí:

  • Jízda podle pravidel silničního provozu: Žáci projížděli dopravní hřiště na kole a museli dodržovat všechny dopravní předpisy, včetně značek. Dopravní policie na celou tuto disciplínu dohlížela a v případě chyby, udělovala trestné body.
  • Testy: V této disciplíně museli žáci prokázat znalosti dopravních pravidel a předpisů formou písemného testu.
  • Jízda zručnosti: Tato disciplína prověřovala technické dovednosti a obratnost žáků na kole. Museli zdolat různé překážky a absolvovat slalomovou dráhu.
  • První pomoc: Červený kříž Most připravil pro žáky realistickou simulaci dopravní nehody s figuranty. Žáci museli prokázat znalosti z oblasti první pomoci a ošetřit zraněné osoby.

Naši žáci předvedli vynikající výkony ve všech disciplínách a s velkým odhodláním bojovali o co nejlepší umístění. V konečném součtu se jim podařilo dosáhnout úžasného 3. místa z 15 zúčastněných škol!

Dopravní soutěž mladých cyklistů v Mostě byla skvělou událostí, která zdůraznila důležitost dopravní výchovy a bezpečnosti na silnicích. Naši žáci předvedli vynikající výkony a ukázali, že jsou zodpovědnými účastníky silničního provozu.


Galerie