Adaptační pobyt 1. třída

Poslední víkend měsíce září se prvňáčci ZŠ a MŠ Horní Jiřetín zúčastnili adaptačního pobytu na Klínech. Svou cestu za společnými zážitky jsme započali v pátek, kdy jsme jako správní turističtí průzkumníci vyrazili autobusem č. 14 a měli jsme čest s naprosto úžasným řidičem, který nás svezl do Litvínova a požádal nás o nějakou písničku. Než jsme vystoupili na zastávce, tak žáci zazpívali „Máme doma obludu“ a řidič i spolucestující byli nadšeni. Na Klíny nás dopravil „zelený autobus“ ke Stará škole, kde jsme byli ubytovaní. Po výborném obědě nás čekal pochod na EKO farmu, kde jsme společně s majitelem nakrmili krávu Amálku a její kamarádky, spoustu oveček, které nás vítaly už z dálky svým béééé. Dozvěděli jsme spoustu zajímavostí o mléce, vlně a jejím využití, jako třeba výroba barevných ozdob na velikonoční či podzimní výzdobu domova. Seznámili jsme se se speciální výrobou hraček a sami si vytvořili ježečka, kterého si děti odvezly sebou domů. Neopomeneme ani prohlídku nádherných studenokrevných a teplokrevných koní. Dozvěděli jsme, že jsou mezi nimi i filmové hvězdy, které se zúčastnila natáčení Letopisů Narnie a Kletby bratří Grimmů. Pak jsme s majitele rozloučili a spěchali na svačinku. Do večeře jsme si zahráli hry a povídali si o zážitcích. V sobotu jsme využili lepšího počasí pro míčové hry a povídán co nás nadchlo a vyhrála to EKO farma. Po obědě jsme se rozloučili a už mířili domů k rodičům.