Projektový den - Evropský den jazyků

V úterý 1. 10. 2019 proběhl první projektový den v letošním roce -Evropský den jazyků a výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech. Žáci pracovali ve věkově smíšených skupinách, a proto musel být program připravený tak, aby se mohli zapojit všichni žáci, což nebylo vůbec jednoduché. Ve čtyřech blocích se žáci seznámili se světadílem Evropou, prezentovali ve skupinách místa, která o prázdninách v Evropě navštívili. Nezapomněli ani na Českou republiku, která je jejich domovem a nejbližší sousední státy. Poslechli si některé z Evropských jazyků – slovenštinu, ruštinu, polštinu, němčinu, angličtinu a další. Pracovali s mapou, atlasy, encyklopediemi a spoustu informací získali z internetu a výukového programu Evropská unie. Různými metodami procestovali zajímavá místa Evropy, nakreslili si vlajky, naučili se písničku v cizím jazyce, zhlédli pohádku bratří Grimmů a vůbec prožili spoustu zajímavých aktivit – hry, kvízy, pexeso.